fbpx
Na tym zdjęciu jest główny bohater instalacji sztuki rzeźb o tytule 8 twarzy artysty amatora

Instalacja sztuki rzeźb jest przekazem informacji.

Czy moja instalacja sztuki rzeźb z metalu powstała z wizji podświadomości?

Na początek może opowiem, jak doszło do powstania projektu instalacji rzeźb sztuki o tytule – 8 twarzy artysty amatora. Co więcej w  wykonaniu artysty partyzanta sztuki współczesnej spawanego złomu własnego stylu, czyli MetalMinionPL z Drezdenka.

Tak więc jako pierwsza powstała głowa tej rzeźby, którą to nazwałem współczesnym Diabłem Piszczałką. No bo w sumie od jej stworzenia, a mianowicie głowy diabła, to się wszystko zaczęło.

Jednakże muszę zaznaczyć to, że od samego początku aż do samego końca. To bez dwóch zdań, nie miałem na wykonanie tej instalacji   żadnego planu i projektu. Przede wszystkim ani w głowie, a tym bardziej na papierze, nie planowałem tego jaki miałby być efekt finalny tego projektu. Być może too dlatego, że moja twórczość powstaje z tak zwanego partyzanta.

Instalacja sztuki rzeźb o tytule -8 twarzy artysty amatora

Innymi słowy tworzę sztukę przekazu mojej podświadomości.

Albowiem to ona kreuje wizję tego, co w danym czasie muszę za rzeźbę wykonać. W konsekwencji tych wizji, otrzymuje wyraźne obrazy i filmy, które to później przenoszę do rzeczywistości pod postacią rzeźb i figur.

Być może mi nie uwierzycie, ale widzę nadchodzący koniec świata, to się dzieje naprawdę. Między innymi dlatego, moja instalacja rzeźb sztuki ze spawanego złomu powstała i ma być dowodem tego, że fałszywy Prorok rośnie w siłę. Co więcej, ale on już zmierza  w naszą stronę ze swoją armią pełną sług sił ciemności.

Wydawać by się miało, że są to jakieś brednie, ale wystarczy się zagłębić w moją sztukę. A po to, aby zobaczyć spójność i sens jaki jest w moich pracach.  A których zaś stworzyłem w ilości ponad 200 sztuk, w okresie dwóch lat.

Z pewnością instalacja sztuki rzeźb 8 twarzy artysty amatora niesie ze sobą widoczny przekaz. Przede wszystkim ta omawiana instalacja jest część większej instalacji nad którą jeszcze pracuję. Aczkolwiek koniec utworzenia całego projektu jest już bliski i niedługo ujrzycie go w pełnej okazałości.

Tak więc moja instalacja sztuki rzeźb składa się z 4 figur i 8 twarzy.

 

Po pierwsze jest rzeźba figuratywna postaci Diabła Piszczałki.

Bez wątpienia to główna postać tej instalacji. Innymi słowy, to mamy do czynienia z szefem tej całej bandy oprychów. Jednak najbardziej godne uwagi, jest ilość twarzy i głów figury diabła. Ponieważ ów rzeźba posiada aż 4 twarze.

Instalacja sztuki rzeźb składa się między innymi z rzeźby głowy, niby to potwora, a może i samego diabła.

A zatem pierwsza twarz, jest w posiadaniu głowy Diabła. Tak jak zaś wspomniałem, że to ona zapoczątkowała stworzenie całej tej instalacji sztuki rzeźb z pospawanego metalu. A tutaj ten etap tworzenia opisałem dość dokładnie, dlatego możesz to zobaczyć.

Na tym zdjęciu pokazałem etapy tworzenia niesamowitej rzeźby głowy ze spawanego złomu

Jedna z rzeźb posiada dwie twarze i jest częścią instalacji sztuki rzeźb – 8 twarzy artysty amatora.

Druga twarz jest także w posiadaniu rzeźby Piszczałki. To dlatego, że przytwierdziłem ją w tylnej części jego głowy. W konsekwencji powstała rzeźba głowy mająca aż dwie twarze.

Z pewnością to fałszywy Prorok, który z jednej strony ma twarz diabła zaś z drugiej taką niewinną ludzką twarz.

Tym razem pokaże wam etapy tworzenia maski z metalu i złomu

Bo moja instalacja sztuki rzeźb ze spawanego złomu posiada swojego AWATARA.

 

No ale za to trzecia twarz jest rzeźbą głowy awatara, która swym podobieństwem przypomina sztukę wierzeń Indianian. Bo jak nam wiadomo to, że każdy z wodzów plemienia Indian posiadał swojego awatara. Dlatego i ten wódz ma swoją bratnią duszę, która nazywa się Artysta Partyzant.

Moja instalacja sztuki rzeźb ze spawanego złomu posiada swojego AWATARA.

Albowiem w początkowej fazie tworzenia tej sztuki instalacji, awatar należał do mnie. Ponieważ tą rzeźbę głowy wykonałem z taką myślą, że będzie to mój prywatny awatar. Jednakże na chwilę obecną mój duch wyrasta diabłu z brzucha.

Rzeźba głowy pirata wykonana sztuką spawania metalu także jest częścią tej instalacji.

 

Zaś czwarta twarz jaką ta instalacja sztuki rzeźb posiada, jest w postaci głowy pirata. Co więcej, ów rzeźbę głowy przytwierdziłem do lewego boku rzeźby diabła. Przede wszystkim ma ona symboliczny podtekst, który można zrozumieć na jeden sposób. Albowiem to oznaka bezlitosnego traktowania tych, co zdradzili kapitana.

Rzeźba głowy pirata wykonana sztuką spawania metalu także jest częścią tej instalacji o tytule 8 twarzy artysty amatora

 

Rzeźba z metalu Wiedźmy jest kolejną figurą tej instalacji sztuki rzeźb w wykonaniu Metalminionpl.

Po drugie jest jeszcze sztuka rzeźby figuratywnej w postaci starej wiedźmy. W związku z tym ta figura jest symbolem wiary w pradawną sztukę czarów i magi. Dlatego można ją uznać jako narzędzie w rekach tego, komu wiedźma służy i raczy swą sztuką jasnowidzenia.

Rzeźba z metalu Wiedźmy jest kolejną figurą tej instalacji sztuki rzeźb w wykonaniu Metalminionpl

Rzeźba obłędnego Rycerza to 4 postać i zarazem twarz instalacji sztuki rzeźb autora MetalMinionPL.

 

Po trzecie jest i rzeźba walecznego rycerza, który to symbolizuje wierność i męstwo. To dlatego ta figura rycerza trzyma w prawej dłoni miecz, a w lewej trzyma łańcuch. Jednakże jak można zauważyć to, że drugi koniec łańcucha przykuto do rzeźby diabła. W związku z tym to można by pomyśleć, że ów rzeźba potwora jest we władaniu tego rycerza.

Rzeźba obłędnego Rycerza to 4 postać i zarazem twarz instalacji sztuki rzeźb marki MetalMinionPL

Ponadto instalacja sztuki rzeźb posiada figurę minimalistyczną postaci wojownika.

Innymi słowa ta czwarta rzeźba jest niczym wojownik sztuki ninja, który zaś zjawia się pod osłoną nocy. Po to, aby móc bezszelestnie wykonać powierzone mu zadanie.

Na tym zdjęciu pokazałem etapy tworzenia niesamowitej rzeźby głowy ze spawanego złomu
A zatem ta kolejna figura instalacji sztuki rzeźb jest wojownikiem Ninja i jednocześnie stróżem prawa.

A zatem ostatnia z rzeźb, jest rzeźbą głowy z bujną fryzurą.

Co więcej, którą to diabeł trzyma za włosy w swojej lewej dłoni. Bez wątpienia ta rzeźba zwisającej głowy symbolizuje siłę oraz postaci Diabła Piszczałki. Aczkolwiek nie wiem, czy wspominałem o tym, że ten czort w prawej dłoni ma miecz-włócznię. Oczywiście, że ten miecz przyczynił się do pozyskania ów głowy.

Bez wątpienia tą rzeźbę głowy pozyskał diabeł odcinając ją grzesznikowi
Bez wątpienia tą rzeźbę głowy pozyskał diabeł odcinając ją grzesznikowi

Wreszcie to z jakich materiałów powstała ta instalacja sztuki rzeźb figuratywnych 3d?

Przede wszystkim instalacja sztuki rzeźb o tytule 8 twarzy artysty amatora powstała z materiałów wtórnych, czyli metalu i złomu. Co więcej, aż 90% są to różnego typu i rodzaju gaśnice. Jednakże gaśnice te najpierw pociąłem na mniejsze kawałeczki. Dopiero potem pospawałem je w całość tak, aby utworzyły rzeźbę.

W związku z tym na całą instalacje sztuki rzeźb zużyłem około 100 sztuk gaśnic i około 100 kg drutu spawalniczego. A ponadto wiele różnych elementów złomu pochodzących z nieznanych maszyn i urządzeń.

Być może to dlatego całość instalacji sztuki rzeźb waży aż 560 kg. Zaś wysokość najwyższej rzeźby, czyli diabła to 3,1 m. Aczkolwiek może lepiej podam całe wymiary tej instalacji, które wynoszą –

  • wysokość 310 cm
  • szerokość 140 cm
  • długość 150 cm
  • waga 560 kg

No ale, czy moja instalacja sztuki rzeźb posiada jakieś praktyczne zastosowanie?

 

Oczywiście, że ta instalacja sztuki rzeźb posiada praktyczne zastosowanie. Albowiem oprócz walorów dekoracyjnych posiada także opcję grilla. Który zaś mieści się w brzuchu rzeźby diabła.

Oprócz tego większość rzeźb może służyć jako oświetlenie. Ponieważ każda z nich ma takie miejsce, w które wystarczy wsadzić świeczkę lub znicza. Ażeby potem móc oglądać świecące się oczy tych figur.

W podsumowaniu instalacja sztuki rzeźb wygląda następująco.

 

Przede wszystkim ta instalacja sztuki rzeźb składa się z 5 figur niestandardowych postaci. Jednakże, które zaś posiadają 8 różnych twarzy, a każda z nich ma swoje znaczenie. Innymi słowy ta instalacja niesie ze sobą widoczny przekaz, który jest zrozumiały w odczytaniu.

Co więcej, to sztuka spawania złomu z recyklingu jest odpowiedzialna za stworzenie ów instalacji.

Bez wątpienia do wykończenia rzeźb posłużyłem się moją nową techniką, która polega na pokryciu całości materiału spawem. Po czym oczywiście wszystkie te spawy zeszlifowałem, aż do uzyskania gładkiej powierzchni. W konsekwencji powstała struktura, która jest gładka i miła w dotyku, a to nie jest wszystko.

Albowiem dzięki zastosowaniu tej innowacyjnej techniki uzyskałem wysoko realistyczny wygląd tych rzeźb, a w szczególności rzeźby Diabła Piszczałki. Ponadto wydaje mi się, że ta technologia jest jeszcze nie praktykowana przez artystów. Dlatego, że powstała ona w mojej głowie i do tej pory się z nią nie spotkałem.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.