Jak działa amperomierz i co nim zmierzyć?

Bo to jak działa amperomierz, omawiano w szkole podstawowej na lekcji fizyki. Jednakże, kto nie uczęszczał na lekcję fizyki, to nie zna zasady działania amperomierza. Przede wszystkim ten wpis uczyni cię bogatszym o kolejną wiedzę, której nigdy za wiele. Ponadto w przyszłości może Ci się to przydać jak będziesz tworzył nowy projekt oświetlenia swojego domu lub mieszkania.

Albowiem podstawowy miernik to  bardzo niski prąd podłączony do rezystora, drutu lub mosiądzu o niskiej wartości. Aczkolwiek, o znanej wartości.  Ponieważ zgodnie z prawem Ohma, rezystor posiada spadek napięcia w zależności od jego rezystancji. A ponadto, jak i tego, ile prądu przez niego przepływa. Co więcej, rezystor lub drut nazywa się, tak zwanym bocznikiem. Ponadto ów bocznik ma określony spadek napięcia na danym znanym wzmacniaczu.

Wytłumaczę ci, jak działa amperomierz

Jeżeli skalibrujesz woltomierz w amperach tak, aby był równy bocznikowi. I kiedy oba się dopasuje i połączy, to masz wtedy podstawowy wzmacniacz. Jednakże wiele boczników jest tak skalibrowanych, aby wytwarzały 50 miliwoltów przy maksymalnych amperach. Bo wyobraź sobie, że to bocznik podłączony do woltomierza pełnej skali 50 miliwoltów skalibrowanego w amperach.

Jednak, teraz istnieją amperomierze, które używają przekładników prądowych zamiast boczników. W związku z tym używa się go do odczytu wysokich wzmacniaczy i wysokiego napięcia. Co więcej, posiada cewki-ct owinięte wokół przewodnika. Ponadto prąd we wspomnianym przewodniku generuje pole magnetyczne, przez które przechodzi ilość wzmacniaczy.

Dlatego pole magnetyczne wytwarza napięcie podobne do transformatora w tym przekładniku prądowym. Innymi słowy to napięcie wysyłane do woltomierza prądu przemiennego skalibrowanego w amperach. Przede wszystkim posiada przekładnik prądowy skalibrowany w celu wytworzenia określonego napięcia przy danej wartości znamionowej wzmacniacza.

W podsumowaniu wiemy, jak działa amperomierz.

Jeśli chodzi o amperomierz, to mam nadzieję , że wszystko jasne. Przede wszystkim to przyrząd pomiarowy służący do pomiaru natężenia prądu elektrycznego. Zaś resztę informacji, które mogą ci się przydać opisałem powyżej. Tak więc śmiało teraz możesz iść i zmierzyć natężenie prądu w swoich gniazdkach. A ponadto możesz zobaczyć mój ostatni wpis, Jak zrobić doniczki na balkon we własnym zakresie.

Bo wiesz w tych czasach trzeba być niezależnym od nikogo i trzeba wiedzieć. Choćby, jak działa amperomierz. Dlatego ucz się, aby we własnym zakresie robić i naprawiać. Innymi słowy to musisz być, tak zwaną złotą rączką. A ja mogę ci pomóc, abyś został takim super fachowcem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powered by WordPress.com. Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑