Jak położyć fugę epoksydową – moja sztuka z budowy

Pokażę, jak położyć fugę epoksydową, abyś z efektu swojej pracy był zadowolony. Innymi słowy, to Majster z Firmy SpolDach  zademonstruje wam, jak prawidłowo za fugować płytki fugą epoksydową. Z pewnością, sam proces nakładania fugi, jak i przygotowanie podłoża, jest niczym trudnym do wykonania. Aczkolwiek trzeba wiedzieć, jak położyć fugę epoksydową.

Nie będę wyjaśniał, czym jest w rzeczy samej fuga epoksydowa. Ponieważ ten etap wyboru i zakupu fugi już mamy za sobą.  Zobacz, jak położyć fugę epoksydową w prosty sposób.

Po pierwsze w tym wpisie dowiesz się, jak samodzielnie położyć fugę epoksydową. Na pewno, pan Rysio krok po kroku omówi i pokażę jak położyć taką fugę epoksydową, aby nie było niesmaku.

Jak położyć fugę epoksydową, Tak więc zacznę od początku.

Czyli od momentu przygotowania miejsca, w którym znajdują się płytki. Które zaś w głównej mierze polega na tym, aby dokładnie odkurzyć to miejsce. To róbmy w taki sposób, aby ten efekt uzyskać na co najmniej dwa metry w koło. Tak dla bezpieczeństwa, aby żaden paproch ani pył, czy też kurz nie miał kontaktu z fugą.

Ponadto należy, ale już samie miejsce płytek umyć używając do tego środków odtłuszczających. Aczkolwiek nic się nie stanie, jak i tę czynność poszerzymy o pół metra od końca płytek.

Wreszcie to, co najważniejsze jak wymieszać fugę epoksydową?

Przede wszystkim jest to jeden z ważniejszych etapów fugowania płytek fugą epoksydową. Co należy pamiętać, aby nie urabiać fugi w dużych ilościach. Dlatego że ten specyficzny rodzaj fugi na bazie epoksydu jest mieszaniną masy + żywica. Co więcej, ma do siebie, że po upływie danego czasu następuje momentalne wiązanie fugi. Z tego powodu, co możesz zrobić z urobioną fugą, to ją wyrzucić. Z pewnością to zapamiętaj, abyś zaczął od naprawdę małej ilości. Ponieważ najpierw zobacz, jak się zachowuje ten materiał ta fuga epoksydowa. W konsekwencji tego będziesz w stanie określić, jak wielkie porcje masz mieszać.

Tak więc etap nakładania fugi epoksydowej polega na dokładnym wciśnięciu w szczeliny w fugę płytek masy spoiwa. Co więcej, trzeba wziąć pod uwagę to, że fuga epoksydowa jest gęsta sama w sobie. Dlatego trzeba dokładnie i starannie nakładać fugę. Ponieważ podczas mycia i profilowania fugi, mogą występować, tak zwane ubytki.

Przede wszystkim zapraszam na moją stronę — Zobacz ciekawe tematy sztuki ogólnej, które opisuje na blogu. Jednakże, co najważniejsze to mam nadzieję, że już wiesz, jak położyć fugę epoksydową.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Powered by WordPress.com. Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑