Sztuka spawania to moja codzienna praca

Zatem moja sztuka spawania to temat przewodni tego wpisu. W którym to opiszę różne metody spawania, jak i to, co za materiały można ze sobą  zespawać. Tak więc masz okazję poznać metody i techniki spawania. Co więcej, opiszę rodzaje spawarek, które sam używam i nie tylko.

Sztuka spawania metalu w wykonaniu METALMINIONPOLAND
Sztuka spawania złomu w wykonaniu METALMINIONPOLAND

Przede wszystkim, jeżeli masz chęć dowiedzieć się, jak wygląda proces spawania. Ponadto, jakich narzędzi używa rzemieślnik spawacz.  Ponieważ ten wpis tyczy się każdego osobnika. Aczkolwiek takiego, który w jakimś stopniu chce lub już używał spawarki. Innymi słowy, zapraszam wszystkich przyszłych i obecnych spawaczy na chwilę z moją sztuką życia.

Po pierwsze, jakie materiały można ze sobą połączyć i jakie rodzaje spawarek ogólnie stosujemy?
Po drugie, czy wiesz, jak wygląda prawdziwa sztuka spawania złomu?
Jak już wspomniałem, że w moim przypadku sztuka spawania złomu jest praktykowana, a raczej używana. To dlatego coś tam wiem o spawaniu metalu złomu lub stali.

Albowiem prawdziwa sztuka spawania jest wtedy, jak dobierzemy odpowiednie materiały i do tego odpowiednie narzędzia.
Tak właściwie jest wiele materiałów używanych w sztuce, jak i w przemyśle oraz w wielu innych dziedzinach rzemiosła, które możemy pospawać. W związku z tym jest wiele metod i technik spawania, a są to:

  1.   Po pierwsze jak wiadomo, że spawarką możemy łączyć metale w całość.
  2. Drugą zaś metodą lub techniką, jak kto woli jest lutowanie, to co istotne, że spoiwem jest cyna.
  3. Po trzecie jest mowa o zgrzewaniu metalu, w tym przypadku materiał zgrzewa się punktowo.

Jednakże najpierw sztuka spawania pół automatem.

Przede wszystkim sam osobiście preferuje i stosuje, tego rodzaju technikę spawania metalu. Tak więc ta technika spawania spawarką półautomatem typy Mig-Mag potrzebuję. Na pewno gaz osłonowy, aczkolwiek nie jest to konieczne. To dlatego, że są spawarki, które nie zużywają gazu, ale za to musimy się zaopatrzyć w odpowiedni drut, czyli spoiwo. Ponadto gaz także ma znaczenie, w zależności od spawanego asortymentu.

  1. Po pierwsze są to gazy palne. Takie jak Acetylen (C2H2) oraz Propan (C3H8). To, jakie mają właściwości, czyli wysoką jakość cięcia (w przypadku cięcia gazowego). Kolejno zaś jest to krótki czas rozpoczęcia cięcia i samego cięcia oraz małe zużycie tlenu (w porównaniu do innych gazów palnych)

Jednak wrócę do tematu, to jakie metale można ze sobą pospawać?

  1. Po pierwsze metalowy stalowy złom, to najczęściej łączony materiał wśród artystów.
  2. Po drugie to metale nieżelazne inaczej metale kolorowe. A te zaś charakteryzują się połyskiem i dobrym przewodnictwem cieplnym.
    Oprócz tego są metale lekkie i metale ciężkie.
  • Co do metali lekkich są to metale, których gęstość jest mniejsza od 4,5g/cm3. Ponadto należą do nich metale z I i II grupy pierwiastków układu okresowego.
  • Co do metali ciężkich są to metale, które mają gęstość większa niż 4,5 g/cm3.

Dlatego przedstawię kilka standardowych rodzai narzędzi, a mianowicie spawarek. Ponieważ każdą spawarkę, jaką wymienię, postaram się choć trochę opisać. Po to, ażebyś wiedział, do czego i do jakich metali się stosuje?

Z tego powodu, że sam używam, to zacznę od spawarki typu mig i mag. Jednakże jest kilka opcji, które mają wpływ na jakość wykonania spawu. Ta mowa zaś się tyczy spawania pod osłoną gazu technicznego typu tlen, argon lub mieszanka. Użycie gazu, przede wszystkim umożliwia nam spawanie różnych gatunków i stopów stali. Jednak to w metodzie MIG/MAG łuk elektryczny jarzy się między spawanym materiałem a elektrodą w postaci drutu. Co więcej, strumieniem gazu obojętnego lub aktywnego chronimy łuk i jeziorko ciekłego metalu. Tak więc ta metoda nadaje się do spawania większości materiałów. A jedyne co trzeba, aby zacząć spawanie, to odpowiednio dobrać dla różnych metali, druty elektrodowe i gaz osłonowy.

 Spawarka elektrodowa,

która ze względu na uniwersalność metody i prostotę użytego sprzętu. Co więcej, spawanie elektrodami otulonymi jest jedną z najpopularniejszych metod spawalniczych. Prawdę mówiąc, jest to dominująca metoda w przemyśle konserwacyjnym i naprawczym. Pomimo wzrostu popularności alternatywnej metody – spawania drutem rdzeniowym – SMAW pozostaje szeroko wykorzystywaną metodą w budowie konstrukcji stalowych i produkcji przemysłowej. Jednakże można nią spawać także stopy glinu, niklu i miedzi.
Oczywiście, że kiedy spawamy w technologii MMA, to butli nie potrzebujemy. Spawarki te mają jednak jedną dużą wadę, którą jest ich cena.

Wreszcie to, jak wygląda moja sztuka spawania złomu.

A która to towarzyszy mi w życiu na co dzień. Ponieważ od około dwóch lat spawam różnego rodzaju cuda z metalu. Na przykład Rzeźba ze złomu z oświetleniem z recyklingu jest dla mnie niczym nadzwyczajnym. Moja sztuka spawania, są to przede wszystkim rzeźby figuratywne. Jednak najbardziej lubię, wręcz uwielbiam spawać postacie Minionka z filmu Despicable me lub Minionki rozrabiają.

Sztuka spawania niesamowitej rzeźby o wysokości ponad trzy metry
Sztuka spawania niesamowitej rzeźby o wysokości ponad trzy metry

Co do tego, jaką spawarkę osobiście używam tego najczęściej mig z gazem technicznym mieszanki. Aczkolwiek, umiem sobie radzić, spawając elektrodą.

Jednak, co najważniejsze moja sztuka spawania, to nie tylko rzeźby ze złomu jako dekoracje. Dlatego, że jestem zdania, aby łączyć sztukę dekoracyjną z funkcjonalnością. W związku z tym moje rzeźby ze spawanego metalu. To także nowoczesne oświetlenie dekoracyjne 3d Led.

Ponieważ chciałbym wam pokazać, jak moja sztuka spawania się prezentuje. Dlatego zapraszam na moją sztukę życia, gdzie możesz podejrzeć, czy jest moja praca pełna radości, bo jestem pracoholikiem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Powered by WordPress.com. Motyw: Baskerville 2. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑